Hetkel aktuaalne

Aastapreemia 2019
Reedel, 17. mail toimunud üldkogul tehti teatavaks tänavune aastapreemia laureaat - preemia 2018. aasta tegevuse eest pälvis Mari Laanemets (pildil) Tallinna Kunstihoones kureeritud näituse "Abstraktsioon kui avatud eksperiment" eest. Näitus käsitles kõige laiemas mõttes inimese ja ruumi suhet läbi abstraktse kunsti eri vormide. Laanemets ühendas Sirje Runge 1970. aastate geomeetrilisel abstraktsioonil põhinevad teosed leidlikult kolme rahvusvaheliselt tuntud kunstniku Dóra Maureri, Zofia Kuliku ja Falke Pisano eksperimentaalse loominguga, näidates kunstniku püüdluste seost loomingulise mõttega mujal maailmas.

Pilt
Foto: Karel Koplimets

Loe edasi »

Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing

Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing (EKKÜ) on kunstiteooria, kunstiajaloo ja kunstikriitika ning kunstiprojektide kureerimisega tegelevate isikute vabatahtlik ja poliitiliselt sõltumatu loominguline ühendus, mis on asutatud 16. märtsil 1993. aastal.

EKKÜ eelkäijaks on Eesti Kunstnike Liidu kunstiteadlaste sektsioon.

EKKÜ kuulub alates aastast 2008 ülemaailmsesse kunstiteadlaste ühendusse CIHA - Comité international d'histoire de l'art. CIHA koduleht: http://www.ciha.org/

EKKÜ on alates 2013. aastast EV kultuuriministeeriumi poolt tunnustatud loomeliit.


MTÜ reg. nr. 80085950